Kings: kas kaip ir kodėl

Paskelbta: 2016 Kovas 23d.
Kings: kas kaip ir kodėl

Kings: kas kaip ir kodėl

Priešistorė

2013 metais Julius ir Simas laikė istorijos egzaminą. Ruošėsi skirtingai, motyvavosi skirtingai – rezultatai irgi buvo skirtingi. Julius vasarą pradėjo galvoji, jog egzaminams galima ruoštis efektyviau. Rudenį paskambino Simui ir pokalbiai virto realiomis idėjomis, realiais darbais. 

Pradėjome kurti mokymosi platformą, kuri padėtų ruoštis istorijos egzaminui. Šiuo metu „GoHisto” programoje (taip pavadinome savo pirmąjį kūrinį), po daugiau nei dviejų metų darbo, yra daugiau nei 10 000 vartotojų, mokiniai Lietuvoje sėkmingai ruošiasi istorijos egzaminui, o mes pradedame naują etapą – pristatome tarptautines anglų kalbos ir matematikos olimpiadas Kings. 

 

Dabar

Kings edukaciniai konkursai Lietuvoje tik deda pirmuosius žingsnius, todėl šiame įraše pasistengiau atsakyti į svarbiausius klausimus. Jeigu turite kitų – kreipkitės, mūsų komanda pasiruošusi padėti. 

______________________

 

Ir apie viską nuo pradžių. Kings - tai tarptautinė olimpiada, turinti savo padalinius Estijoje, Gruzijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Organizuojame edukacinius konkursus moksleiviams ir siekiame didinti mokinių motyvaciją mokytis bei skatinti gabius dalyvius. Kiekvienais metais olimpiadose dalyvaujančių skaičius sparčiai auga ir šiais metais planuojame turėti iki 300 000 dalyvių. 

 

Pasibandyti - registracija

Vienintelis dalykas kurį reikia atlikti, norint dalyvauti olimpiadoje, tai užsiregistruoti internetinėje svetainėje www.kings.lt. Registracija internetu bei dalyvavimas pirmąjame ture nieko nekainuoja. Norime, kad olimpiadose galėtų dalyvauti visi.

 

Olimpiada visiems 
Kiekvienas mokinys, besimokantis matematikos 2 – 12 klasėje ir anglų kalbos 2-9 klasėje gali dalyvauti olimpiadoje. Skirtingos klasės turės skirtingus testus (11-12 klasės moksleiviai turės bendrą testą) paruoštus tarptautinio komiteto su Lietuvos mokytojų pagalba. Visos klasės ( 11-12 klasės kartu) turės savo olimpiados nugalėtojus, tad kiekviena klasė turės tris prizininkus.

 

Olimpiados – penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose

Nusprendėme startuoti penkiuose didžiausiuose miestuose Lietuvoje: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevežyje. Olimpiadą vykdome mūsų parengtuose centruose, nes norime, jog mokinys ne tik pasitikrintų savo akademines žinias, bet ir stiprėtų psichologiškai – mokytųsi valdyti stresą bei pasiekti maksimalių rezultatų sau nepažįstamoje aplinkoje. Ateityje planuojame olimpiados laikymo centrus įkurti ir kituose miestuose.

 

Užduočių formatas

Anglų kalbos testą sudaro 50 užduotėlių, matematikos – 10 užduočių. Testai sukurti ir patikrinti geriausių savo dalykų mokytojų, nes norime, kad medžiaga, kurią pateikiame mokiniams, būtų kokybiška. 70-80 procentų atitinka mokyklos programą, 20-30 procentų testo sudaro loginiai uždaviniai. Pavyzdines užduotis (tiek anglų kalbos, tiek matematikos) prieš konkursus publikuosime savo tinklalapyje – mokiniai galės artimiau susipažinti su formatu, pasikartoti tam tikro tipo uždavinius ar užduotis. 

 

Prizai

Pirmosios vietos laimėtojai kiekvienoje klasėje laimės po planšetinį kompiuterį, antrosios vietos – elektroninę knygų skaityklę, o trečiosios – išmanųjį laikrodį. Visi mokiniai, peržengę kvalifikacinį turą ir dalyvaujantys antrame (finaliniame) ture gaus sertifikatą iš Kings. Surinkus daugiau nei 50 procentų taškų finaliniame ture mokinys gaus trečio laipsnio diplomą, o surinkę daugiau nei 70 procentų – antro laipsnio diplomą. Tie, kurie norėtų gauti pirmojo laipsnio diplomą, turės pasistengti. Teks surinkti daugiau nei 90 procentų visų galimų taškų finaliniame ture. Lengva nebus.

 

Konkurso struktūra ir nugalėtojas

Olimpiada vyks dviem turais. Kaip minėjau anksčiau, 1 turas yra nemokamas kiekvienam. Mokiniai, peržengę 30 proc. barjerą pirmąjame ture bus pakviesti dalyvauti antrąjame (finaliniame) ture, kuris kainuos 10 eurų. Mokinys, surinkęs daugiausiai taškų savo klasės grupėje antrame ture taps nugalėtoju. 

 

Testų tikrinimo sistema

Mūsų testai susideda iš dviejų dalių: užduočių lapas ir atsakymų lapas. Užduočių lapus mokiniai galės pasiimti po olimpiados ir išsispręsti namuose tai, ko galbūt olimpiadoje nepavyko atlikti. Mes pasiliksime tik atsakymų lapus, kurie bus per tris dienas ištikrinti kompiuterinės programos. Visi olimpiadoje dalyvavę mokiniai turės galimybę pamatyti savo atsakymų lapą mūsų internetinėje svetainėje (naudojantis specialiu kodu, kurį gaus pirmame ture).

 

Kodėl olimpiadose turėtų dalyvauti visi

Olimpiados padeda mokiniams pasitikrinti savo jėgas, įgauti patirties ir motyvacijos, atrasti savo silpnąsias ir stipriąsias puses. Didžioji dalis Kings olimpiadų dalyvių gaus sertifikatus ir diplomus, kurie motyvuos mokytis toliau ir tobulėti. Būtent todėl yra svarbu Kings olimpiadose dalyvauti kiekvienam – ne tik patiems gabiausiems. Na ir vėl gi – pabandyti juk nieko nekainuoja! 

 


Išbandykite save. Tobulėkime kartu. 
Iki susitikimo olimpiadose! 
Simas