Žinios ir pasitikėjimas – derinys, būtinas puikiems rezultatams

Paskelbta: 2016 Spalis 1d.
Žinios ir pasitikėjimas – derinys, būtinas puikiems rezultatams

Žinios ir pasitikėjimas – derinys, būtinas puikiems rezultatams

Tikriausiai daugelis patyrėte tą jausmą, kai, atrodytų, žinai atsakymą, bet nesi užtikrintas, ar jis teisingas. Galiausiai neatsakai, o savo žinias pademonstruoja bendraklasis. Ak, bet tu juk būtum pasakęs tą patį! Arba kontrolinio metu... Juk buvai pažymėjęs teisingą atsakymą, bet likus vos kelioms minutės sudvejojai ir pasirinkai kitą? Kodėl taip nutiko ir kaip to išvengti ateityje?

 

Žinios ir pasitikėjimas yra dvi žmogaus savybės, kurios kartu gali atskleisti neįtikėtinai didelį mokinio potencialą ir padėti pasiekti stulbinančių rezultatų, tačiau, jeigu pristinga vieno iš paminėtų elementų – turime problemą. Psichologai teigia, kad žinios be pasitikėjimo - nieko vertos. Kodėl? Pasitikėjimas lyg variklis, užvedantis norą ir vidinę motyvaciją taikyti savo žinias praktiškai, o nuolatos naudojamos jos tampa vis stipresnės ir stipresnės. Kitaip tariant, žinios be pasitikėjimo - lyg sveiki plaučiai be oro. Kaip manai, kas nutinka, kai plaučiuose nėra oro? Visiškai teisingai! Negali kvėpuoti!

 

Kyla klausimas, kaip įkvėpti tą gyvo oro gurkšnį? Pateikiame keletą būdų:

 

  1. 1) Laiko planavimas ir pasiruošimas. Tavęs laukia sunkus kontrolinis darbas? Imituok jį! Kai jau jausi, kad esi pakankamai pasiruošęs – susikaupk, sukurk preliminarius klausimus, nusistatyk laiką ir įsivaizduok, kad rašai tikrą kontrolinį.
  2. 2) Pozityvus mąstymas. Helen Keller, pirmoji akloji amerikietė, įgijusi aukštąjį išsilavinimą, pasakė, kad optimizmas ir tikėjimas savimi yra kertinis raktas į sėkmę. Nieko negalima padaryti be pasitikėjimo savo žiniomis. Pozityvus mąstymas yra ne tik tikėjimas savo stiprybėmis ir mokymasis jas atpažinti, bet ir mokymasis iš savo klaidų (tiesa, tikras optimistas pasakytų, kad nėra klaidų: yra tik pamokos). 
  3. 3) Patirtis per praktiką. Kai mes sėkmingai  atliekame užduotis – galime įgyti daugiau pasitikėjimo savo žiniomis. Tuo tarpu, jeigu mums nepasiseka – sužadiname smalsumą sužinoti, kodėl ir ką reikėjo padaryti kitaip – įgauname daugiau motyvacijos. Vaizdžiai tariant, kad ir kaip pasisektų, duodame savo „plaučiams” būtino „oro”.

 

Nori įgyti daugiau pasitikėjimo, kuris tau pravers ateityje? Ateik, išbandyk save. Įkvėpk gaivaus oro gurkšnį su nuolat tobulėjančia kingsiečių bendruomene! Registracija visiškai nemokama, o pirmas turas – jau netrukus.

 

 

Iki pasimatymo!

Nuolat tobulėjanti Kings komanda