Ar žinai mokymosi paslaptį?

Paskelbta: 2016 Rugsėjis 8d.
Ar žinai mokymosi paslaptį?

Ar žinai mokymosi paslaptį?

Kingsieti, ar ir tu uždavei sau klausimą, kodėl vieni mokosi greičiau nei kiti? Kodėl tu praleidai tris dienas ruošiantis tam lemtingam kontroliniui, o tavo klasės draugui tereikėjo keletos valandų? Ak, juk galiausiai gavote vienodą pažymį!

 

Ogi mokymosi paslaptis yra ta, kad čia nėra jokios paslapties! Tėra keli elementai, kuriuos įvaldęs gali savo mokymosi procesą padaryti ne tik greitesnį, bet ir kur kas įdomesnį! Nori, bet nežinai, kaip? Skubame į pagalbą!

 

  • 1. Žinai, kad nieko nežinai? Ne problema! Skamba neįprastai? Juk negimstame visko žinodami, tuo pasaulis ir žavus, kad jame pilna dalykų, kurių dar nežinome. Jei viską žinotume – būtų tiesiog neįdomu. Pats Sokratas sakė: „Žinau, kad nieko nežinau“! Bijodamas klausti, blokuoji galimybę mokytis. Klausk, domėkis!

 

  • 2. Pakeisk tik vieną žodį savo tiksle – pakeisi visą požiūrį! Kai mūsų tikslas yra tiesiog dešimtukas arba pergalė olimpiadoje  – renkamės blogą požiūrio tašką. Svarbiau ne bandyti pasiekti norimą rezultatą, o mokytis, kaip jį pasiekti. Atrodytų pakeistas tik vienas žodis, tačiau keičiasi visa esmė. Akcentuok mokymosį procesą. Patikėk, kelionė į tikslą gali tapti daug smagesnė ir saldesnė nei pats tikslas!

 

  • 3. Turėk omenyje, kad smalsumas ne visuomet atsiranda iš karto. Ar niekada negirdėjai pasakymo: “kuo toliau į mišką – tuo daugiau medžių”? Įsivaizduok, gyveni šalia miško, tačiau sėdi namuose ir žiūri televizorių. Vieną dieną sugalvoji pasivaikščioti miško takeliais! Oho, kodėl šie medžiai tokie beprotiškai aukšti? Op, ten striksi kiškis. Žiūrėk, ten uogų krūmas, turėtų būti skanios, bet ar valgomos? Supranti, ką turiu omenyje? Kažin, ar prieš pasivaikščiojimą tau būtų kilę šie klausimai... Tik išeidamas iš savo “namo” sužadinsi smalsumą!

 

  • 4. Eksperimentuok. Bandyk skirtingas mokymosi technikas. Atkreipk dėmesį, kokie mokymosi būdai tau suteikia daugiau pasitikėjimo savo žiniomis, atrask juos ir naudokis!

 

  • 5. Pasidalink tuo, ką išmokai. Mokymas yra vienas geriausių būdų mokytis pačiam. Nušausi du zuikius vienu metu: ne tik pasidalinsi žiniomis, bet ir pasikartosi pats.   

 

  • 6. Nebijok klysti, tiesiog daryk! Išeik iš savo komforto zonos ir daryk dalykus, kurių dar nesi daręs. Kitaip tariant, mokykis darant. Jau senovės Kinijoje buvo sakoma: “Aš išgirsiu ir aš pamiršiu; aš pamatysiu ir aš prisiminiu; aš padarysiu ir aš suprasiu“. Kodėl vieni taip greitai išmoksta užsienio kalbų? Paprasta! Jie nebijo kalbėti. Tikrasis žinojimas atsiranda su praktika.

 

  • 7. Rask bendraminčių! Apsupk save žmonėmis, kurie norėtų tobulėti kartu, kurie nebijotų išbandyti naujų mokymosi būdų ir dalintis savo patirtimi. Taip gausi palaikymą ir paskatinimą judėti pirmyn!

 

 

Judėk kartu su Kings geriausių mokinių klubu! Mes esame tam, kad padėtume tau išeiti iš savo komforto zonos ir to „namelio“, kuriame sunku sužadinti savo smalsumą ir norą mokytis. Netiki? Išdrįsk pamėginti! Būkime smalsūs kartu - juk registracija ir pirmas turas nemokamas.

 

 

Iki susitikimo!

Kings komanda