Baigėsi pirmasis Kings olimpiadų semestras

Paskelbta: 2016 Birželis 15d.
Baigėsi pirmasis Kings olimpiadų semestras

Baigėsi pirmasis Kings olimpiadų semestras

Tik pavasarį į Lietuvą įžengusi tarptautinė matematikos ir anglų kalbos olimpiada Kings jau turi pirmuosius nugalėtojus. Sekmadienį (birželio 12 d.) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) buvo apdovanoti pirmųjų olimpiadų prizininkai – 54 mokiniai iš visos Lietuvos.

 

Pavasario semestro metu į Kings olimpiadas susirinko du tūkstančiai mokinių, apie tūkstantį iškovojo įvairių lygių diplomus. Matematikos olimpiadoje dalyvavo 2-12 klasių mokiniai, anglų kalbos olimpiadoje jėgas išbandė 2-9 klasių moksleiviai. Kiekviena klasė turėjo skirtingą užduotį ir savo nugalėtojus (išskyrus matematikos 11-12 klasės mokinius, kurie sprendė tą pačią užduotį). Kiekvienos amžiaus grupės pirmosios vietos nugalėtojas laimėjo planšetinį kompiuterį, antrosios vietos – elektroninę knygų skaityklę, trečiosios – išmanųjį laikrodį.

 

Daugiausiai laimėjimų šiemet susižėrė vilniečiai – net 27 prizininkai buvo iš sostinės. Sėkmingai pasirodė ir kauniečiai, užėmę 14 prizinių vietų (iš jų 5 – pirmosios). Garbingai savo miestą ir mokyklą atstovavo klaipėdiečiai (4 prizininkai), panevėžiečiai (3), šiauliečiai (2), kėdainiškiai (2), po vieną prizą namo parveža ir mokiniai iš Mažeikių bei Širvintų.

 

Olimpiados vyko penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Mokiniai savo žinias turėjo pademonstruoti dviejų turų metu. Keliose amžiaus grupėse prireikė ir trečio turo – mokiniai puikiai tvarkėsi su olimpiados užduotimis ir kovojo dėl pirmųjų vietų. Olimpiados organizatoriai neatmeta galimybės kito semestro metu olimpiadas vykdyti ir kituose miestuose. Simas Jaskutėlis teigė, jog „sužavėjo mokytojų ir mokinių noras tobulėti, siekti geresnių rezultatų. Tikime, jog noras mokytis neišblės, todėl tikrai atvyksime ir į kitus miestus, kuriems mūsų olimpiadų vykdymo centrai gali būti per toli.”

 

Olimpiados apdovanojimų ceremonijos metu buvo išsakyta labai teisinga mintis – didelės pergalės prasideda nuo mažų dalykų. Tikime, jog pirmasis Kings olimpiadų semestras motyvavo, padėjo tobulėti, paliko šiltų įspūdžių ir leido puikiai praleisti laiką, todėl susitiksime jau rudenį.

 

Didelį AČIŪ tariame mūsų partneriams – Vilniaus Gedimino technikos universitetui, Kolpingo kolegijai, Šiaulių Didždvario gimnazijai, Panevėžio 5-ajai gimnazijai, Nacionalinei moksleivių akademijai, Lietuvos mokinių parlamentui, Lietuvos moksleivių sąjungai.

 

Ir žinoma, didžiausias AČIŪ mūsų olimpiadų dalyviams, jų tėveliams, mokytojams bei mokykloms – ačiū už pasitikėjimą, už norą tobulėti ir puikias emocijas.

 

Iki susitikimo!


Kings komanda