VISA INFORMACIJA APIE LIETUVIŲ KALBOS FINALĄ!

Paskelbta: 2019 Balandis 12d.
VISA INFORMACIJA APIE LIETUVIŲ KALBOS FINALĄ!

VISA INFORMACIJA APIE LIETUVIŲ KALBOS FINALĄ!

VISA INFORMACIJA APIE LIETUVIŲ KALBOS FINALĄ!

Lietuvių kalbos finalas jau balandžio 13 dieną (RYTOJ)! Kviečiame finalo dalyvius atidžiai susipažinti su žemiau pateikta informacija tam, kad finalas praeitų sklandžiai, sėkmingai ir įsimintinai!

Tarptautinės olimpiados KINGS finalo gidas nuo A iki Z

1. Finalo dalyviai
Čia susitinka geriausi kvalifikacinio (internetinio) olimpiados turo dalyviai, siekiantys įrodyti savo žinias bei išbandyti jėgas neįprastoje akademinėje aplinkoje, sprendžiant loginio mąstymo ir analitinių gebėjimų reikalaujančias užduotis. KINGS finalo dalyviu yra laikomas mokinys, kuris kvalifikaciniame (internetiniame) olimpiados etape surinko daugiau nei 50% visų testo taškų bei patvirtino savo dalyvavimą finale dalyvio mokesčiu.

2. Kur ir kada?
Olimpiadų finalai visoje Lietuvoje vyksta vienu metu ir vieną nurodytą dieną: lietuvių kalbos finalas vyks balandžio 13 dieną. Kitomis dienomis finale dalyvauti galimybės nėra. Olimpiada vyksta keturiais srautais, kurie yra sugrupuoti pagal atitinkamas amžiaus grupes, tad kiekvienos klasės mokiniai turėtų atvykti jiems nurodytų laiku:
10:00 val. – 3 klasė
11:45 val. – 2, 7 klasės
13:30 val. – 4, 6 klasės
15:15 val. – 5, 8 klasės

Tarptautinės KINGS olimpiados finalinis etapas vyksta jau nebe internetu, o gyvai – olimpiadų centruose. Dalyviai pagal savo apskritį atvyksta į vieną iš 7 olimpiados centrų:
Vilniuje – Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Saulėtekio al. 11, centriniai rūmai, Vilnius)
Kaune – Vytauto Didžiojo universitetas (S. Daukanto g. 28, Kaunas)
Klaipėdoje – Socialinių mokslų kolegija (Nemuno g. 2, Klaipėda)
Šiauliuose – Šiaulių universitetas (P. Višinskio g. 25, Šiauliai)
Alytuje – Alytaus kolegija (Seirijų g. 2, Alytus)
Utenoje – Utenos kolegija (Maironio g. 7, Utena)
Panevėžyje – Panevėžio kolegija (Klaipėdos g. 3, Panevėžys)

3. Ką reikia turėti vykstant į olimpiadą?
* SVARBU! Turėti dalyvio kodą, su kuriuo mokinys dalyvavo kvalifikaciniame etape bei kuriuo naudojantis buvo atliktas apmokėjimas;
* Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (atvykus į finalą, registracijos punkte dokumentai nėra tikrinami, tačiau kilus įtarimui dėl dalyvio amžiaus ar tapatybės gali būti paprašyta jį pateikti);
*Atvykti su gera nuotaika ir nusiteikimu nugalėti!

4. Atvykimas į olimpiados centrą
*Finalo dieną dalyvis privalo atvykti į vieną iš antrame žingsnyje nurodytų olimpiados centrų, kad galėtų sudalyvauti olimpiadoje. Nuotoliniu būdu spręsti olimpiados finalą galimybės nėra.
*Į olimpiados centrą pakanka atvykti 20-30 minučių iki olimpiados pradžios, tačiau labai svarbu nevėluoti į savo amžiaus grupei nurodytą laiką. Dalyviai pavėlavę daugiau nei 15 minučių į olimpiados finalą neįleidžiami.
*Atvykus į olimpiados centrą nurodytu adresu sekite iškabintas nuorodas ir rodykles, kad pasiektumėte reikiamas auditorijas, registracijos punktą. Registracijos punkte Jus pasitiks KINGSolimpiados organizatoriai.
*SVARBU! Prieš praeinant registracijos punktą rekomenduojame nusirengti striukes ir pasiimti tik pačius reikalingiausius daiktus. Pro registracijos punktą gali praeiti tik olimpiados dalyviai.

5. Olimpiados eiga
* Olimpiados finalas trunka 1 val. + 10 min. instruktažas, kaip teisingai pildyti atsakymų lapą bei kaip elgtis olimpiados metu.
* Olimpiados finalas vyksta raštu.
* Prasidėjus olimpiadai dalyvis gauna: tušinuką, užduočių lapą bei atsakymų lapą, jeigu reikia – juodraštį. Užduotys: lietuvių kalbos finale dalyviai gaus 50 pagrindinių (privalomų užduočių) bei 1 papildomą užduotį. Papildoma užduotis bus tikrinama tik tuo atveju, jeigu keli dalyviai finaliniame etape surinks tokį patį, maksimalų skaičių taškų. Užduočių tipas: pagrindinės užduotys – testas su 5 atsakymo variantais, papildoma užduoti – rašinio rašymas.
* Užduočių atsakymus dalyvis privalo perkelti į atsakymų lapą ir jį atiduoti olimpiados organizatoriams. Kitomis formomis pateikti atsakymai ar užduočių sprendimai nėra vertinami.
* Olimpiados metu griežtai draudžiama: naudotis telefonu ar bet kokiu kitų įrenginiu, naudotis knygomis, užrašais ar kitomis pagalbinėmis priemonėmis, tartis bei kalbėtis su kitais olimpiados dalyviais, sąmoningai trukdyti kitiems, triukšmauti. Nepaisantis taisyklių dalyvis yra pašalinamas iš olimpiados finalo ir jo darbas nėra vertinamas.
* Olimpiados akimirkos yra įamžinamos ir talpinamosKINGS Lietuva Facebook paskyroje. Dalyvaudamas olimpiados finale dalyvis sutinka su šia sąlyga.

6. Po olimpiados
* Pasibaigus olimpiadai dalyvis privalo atiduoti užpildytą atsakymų lapą KINGS olimpiadų organizatoriams.
* Atidavęs atsakymų lapą, mokinys gauna sertifikatą, patvirtinantį apie dalyvavimą Tarptautinės KINGS olimpiados finale. Po olimpiados dalyvis su savimi gali išsinešti užduočių lapą, juodraštį, tušinuką bei gautą sertifikatą.
* SVARBU! Pasibaigus olimpiadai mažieji olimpiados dalyviai nebus išleidžiami iš olimpiados centro be lydinčio asmens. Tad maloniai prašome iš anksto susitarti su dalyviu dėl susitikimo po olimpiados.

7. Laukiu rezultatų
* Finalinio etapo rezultatai yra skelbiami per 5-7 darbo dienas po finalinio etapo pabaigos www.kings.ltsvetainėje. Rezultatą galima bus pasitikrinti su dalyvio kodu.
* Prizinių vietų nugalėtojai (I-III vietos kiekvienoje olimpiadoje bei kiekvienoje amžiaus grupėje) apdovanojami prizais. Dėl prizų įteikimo su kiekvienu nugalėtoju susiekiama asmeniškai mokinio paskyroje nurodytu kontaktiniu numeriu. Prizinis fondas:  I vieta – planšetinis kompiuteris; II vieta - išmanusis laikrodis; III vieta - išmanioji apyrankė.

8. Laukiu kito semestro
*Naujo semestro pradžioje visi olimpiados dalyviai gauną diplomą, kuris patvirtina pasiektą žinių lygį Tarptautinės KINGS olimpiados finale.
*Diplomai pasiekia dalyvius pagal KINGS mokinio paskyroje nurodytą mokyklą.
*KINGS dalyvio anketa www.kings.lt svetainėje išlieka iki kitų semestrų, tad prasidėjus naujam sezonui nereikia kurtis senos anketos, nes užtenka prisijungti į jau turimą!

Nuoširdžiai tikimės, kad šis KINGS Finalo gidas padės Jums sėkmingai ir sklandžiai sudalyvauti finale!

 Su Tavimi ir dėl Tavęs tobulėjanti KINGS komanda!